Specyfikacja map do nawigacji GPS. Jak dobrze...
Autor: marder648 | Kategorie: Nawigacja 
Tagi: mapa do nawigacji, nawigacja gps
24 czerwca 2015, 12:30

Samo urządzenie GPS nie wystarczy by w całości korzystać z możliwości nawigacji samochodowej. Oprócz sprzętu, systemu operacyjnego konieczna jest także mapa. Mapy do nawigacji to podstawowy i konieczny element całego sprzętu nawigacyjnego.

 

Masz dobrą nawigację GPS? Będziesz potrzebował także dobrej mapy cyfrowej. Taka mapa winna posiadać w swojej bazie wszystkie drogi i miejscowości – co istotne te dane muszą być aktualizowane na bieżąco. Oprócz takich ważnych informacji zasadne są też bazy adresowe a wśród nich takie punkty użyteczności publicznej jak stacje paliw, apteki czy bankomaty.

 

Jaką mapę wybrać? Jaka będzie kompatybilna z naszym urządzeniem GPS?

 

Niezwykle istotnym elementem map jest ich dokładność odwzorowania. W najnowszych modelach ta dokładność w mieście wynosi coś koło jednego metra a poza miastem z grubsza 10 metrów. Koniecznie powinno się zwrócić uwagę na ilość miejscowości i miast zawartych w bazie mapy.

 

Nawigacje samochodowe mają instalowane różne systemy operacyjne, z tego powodu nie każda mapa będzie {pasowała do Twojego odbiornika GPS. Jeżeli posiadasz system Windows Ce zdecyduj się mapy od Automapa, Miomap, Mapamap względnie Be-On-Road.

 

Nie mam nawigacji ani mapy, gdzie kupić cały asortyment?

 

O ile zmagasz się z wyborem odpowiedniej nawigacji samochodowej i mapy do niej warto skorzystać ze sklepów internetowych. Nawigacje samochodowe ceny można odnaleźć i porównać w sporej ilości dostępnych miejsc.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz